Furminator

Męczy Cię widok sierści na podłodze? Zastanawiasz się jak to możliwe, że Twój pies aż gubi sierść?
Wchodzimy w okres intensywnego linienia zwierząt, czyli naturalnego procesu fizjologicznego. Ma on miejsce w okresie wiosennym i jesiennym. Proces ten to nic innego, jak wypadanie starych włosów, aby na ich miejsce mogły wyrosnąć nowe. Okrywa włosowa przystosowuje się do nowych warunków pogodowych. Niewątpliwie możemy spróbować skrócić czas linienia.

Regularne czesanie i trymowanie sierści pupila z pewnością sprawi, że linienie zwierzaka będzie zdecydowanie krótsze. Oczywiście dla dobra i komfortu zwierzaka warto jednak dbać o sierść psa przez cały rok, a nie tylko w okresie intensywnego linienia.

Czego używać, aby usunąć podszerstek?
Przedstawiamy Wam idealnego pomocnika i pogromcę psiego włosa, czyli FURMINATOR! To on rozprawi się z podszerstkiem zanim wypadnie i znajdzie się na Twoich ubraniach, kanapie czy podłodze.
Furminator składa się z wyprofilowanej rączki, obitej gumą, aby przyrząd się nie ślizgał w dłoniach. Na końcu rączki umieszczony jest stalowy grzebień z ząbkami. Ponieważ wykonany ze stali nierdzewnej, można bez obaw go myć i dezynfekować. Posiada również specjalną nakładkę na ząbki, która zabezpiecza ostrze przed stępieniem. Istotne jest to, że furminator posiada przycisk, który ułatwia usunięcie zebranego włosia ze szczotki.

Sposób użycia furminatora.
-przyrząd trzymamy prostopadle do skóry, nie dociskając zbyt mocno,
-skórę delikatnie naciągamy, gdyż furminator ma ostre ząbki i na “fałdce” może ją uszkodzić,
-furminator przesuwamy z włosem, energicznymi, krótkimi ruchami,
-nie czeszemy kilka razy tego samego miejsca.

Przyrząd ten został stworzony dla przeciętnego człowieka, ze względu na jego łatwą obsługę. Przede wszystkim jest bezpieczny dla psa i kota.

Zalety Furminatora:
-usuwa martwy podszerstek,
-nie podrażnia skóry,
-dla psów, kotów i gryzoni,
-jest dostępny w wielu rozmiarach,
-występuje w wersji do sierści krótkiej i długiej,
-łatwy w obsłudze,
-długa żywotność,
-ogranicza linienie,
-nasze mieszkanie nie jest jedną, wielką zbieraniną sierści, a tym samym roztoczy.

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór furminatorów i z chęcią podpowiemy, który będzie odpowiedni dla Twojego pupila. Z pewnością dobierzemy przyrząd do wielkości Twojego czworonoga i rodzaju jego sierści.